Колорадський жук – небезпечний шкідник, пошкоджує пасльонові культури. Личинки та дорослі особи харчуються листям культури.
Зовнішній вигляд: Імаго жовтого або червоно-жовтого кольору із 10-ма чорними смужками. Тіло овальної форми, опукле, блискуче довжиною до 12 мм. Голова та передньоспинка мають темні плями. Вусики чорно-жовті, потовщені на вершині.
Яйця – червоно-жовтого кольору, блискучі, видовжено-овальні, довжиною до 1,4 мм. Розвиваються протягом 1-2 тижнів в залежності від погодних умов. Самка відкладає з нижнього боку листя купками по 30-70 штук. Сприятливими для розвитку є температури в межах 18-22°C, вологість на рівні 60-70%. При зниженні температури нижче за 12°C розвиток зупиняється.
Личинки у молодшому віці мають темно-сіре забарвлення. У старшому – червоно-жовте забарвлення. Тіло м’ясисте, липке, пласке знизу та опукле згори. Відразу з виходу з яйця вони поїдають власні яйцеві оболонки та інші яйця. Потім харчуються листям роду пасльонових протягом 14-24 діб. Після знищення рослини швидко переміщуються до іншої. Проходять чотири віки розвитку.
Лялечка з часом змінює забарвлення з червонуватого на жовто-біле забарвлення, нагадує дорослу особину та має 10х6 мм. На кінцевому етапі заглиблюються у ґрунт на глибину 7-20 см та заляльковуються. Там вони розвиваються протягом 2-3 тижнів.
Виходячи з лялечки імаго майже не літають, в цей час швидко починають харчуватися листочками.
Засоби боротьби з колорадським жуком: Обробка посадкового матеріалу та обприскування вегетуючих рослин препаратами як: Прованто Максі, Прованто Вернал, Енжіо, Кораген, Антиколорад + Тандем, АС Селектив 30 мл. + Авангард, Актара, Ампліго.