Доволі поширений шкідник. Доволі поширений шкідник. Пошкоджує пасльонові культури у відкритому та закритому ґрунті.

Морфологія шкідника. Метелики томатної молі мають сіруватий колір з чорними симетричними плямами на передніх, вузьких крилах та з довгими ниткоподібними вусиками на голові. Довжина самого тіла становить близько 6-7 мм. Розмах крил становить 8-12 мм. Яйця кремово-жовтого кольору. Мають овально-циліндричну форму. Розташовуються на нижній стороні листя. Личинки молодших віків мають білий або кремовий колір з чорною головкою. По мірі дорослішання колір змінюється. Тіло набуває зеленуватого або рожевого кольору. Голова стає коричневою.
Гусінь першого року має довжину близько 0,9 мм. За рік дає 9-12 поколінь. Самка відкладає до 250-300 яєць в більшості випадків на нижню частину листя. Гусениці відроджуються за 4-6 днів. Гусениця за 14-16 днів тричі линяють та проходять 4 віки. Мінімальна температура для розвитку становить 8ºC максимальна 34ºC. Гусениці живляться всіма частинами рослин. Утворюють великі міни на листі, прогризають довгі ходи в стеблах, плодах. Пошкоджені плоди швидко загнивають та втрачають товарну якість. Втрати врожаю можуть досягати 40-70%. 
 

Розповсюджується розсадою, ґрунтом, рослинними рештками.
Заходи захисту: Контроль на всіх етапах розвитку рослини. Застосовувати феромонні пастки. Дезінфекція ґрунту, видалення та спалення заражених органів рослин, та їх знищення. Використання здорового посадкового матеріалу. 

Використання інсектицидів як: Ампліго, Енжіо, Кораген, Актара.