https://tdazovcable.kiev.ua/wp-content/uploads/kak-opredelit-kislotnost-pochvy-samostoyatelno.jpg

Як у домашніх умовах визначити кислотність ґрунту.

Почнемо з розуміння терміну кислотність. Кислотність ґрунтів — це властивість, обумовлена наявністю в ґрунтовому розчині водневих (Н+) іонів. Представляється через рН (від'ємний логарифм концентрації водневих іонів). Кислі ґрунти мають рН менше 7, нейтральні — близько 7, а лужні — понад 7.

Для чого нам необхідно розуміти та де нам його використати? По-перше кожна рослина має свій числовий діапазон кислотності ґрунту при якому вона активно росте та розвивається. Якщо кислотність не відповідає певним вимогам то у рослин порушується нормальний процес засвоєння поживних речовин, уповільнюється вегетативний розвиток та зменшується опір захворюванням.  

Для визначення можна використовувати візуальний метод. Як приклад це - рослини індикатори. На кислих ґрунтах це хвощ польовий, щавель, мох подорожник, м’ята. Слабо кислому середовищі або нейтральному ґрунту віддають перевагу конюшина, волошка, люцерна, польова берізка. На лужному ґрунті  ростуть – дикий мак, польова гірчиця.  Ці знання можна використовувати у польовому обстеженні ґрунту адже ці рослини є індикатором кислотності. Також необхідно розуміти що засвоюваність хімічних елементів живлення при різній кислотності різна. Наприклад за рН ґрунту у межах 4,5-5 процеси засвоєння молібдену, кальцію, сірки уповільнюються. Краще починає засвоюватись алюміній, залізо та марганець. За рН ґрунту  7,5-8,5 утворюються нерозчинні гідроксиди більшості мікроелементів(мідь, цинк, залізо, марганець, бор) через що рослини нездатні засвоювати ці елементи. Саме більшість елементів засвоюється рослинною при рН 6,5-7,0. Саме цей діапазон є оптимальним для повного засвоєння рослинами азоту, фосфору, калію, сірки, магнію та кальцію.

 

Методи визначення рН ґрунту:

  1. Найпростіший метод є купівля рН метра. Але треба розуміти що прилад не дешевий, а тому не у кожного є можливість придбати його.
  2. Другий метод  відібрати зразки та відправити у лабораторію. Цей метод також дорого вартісний.
  3. Використовувати індикаторні смужки. Для необхідно виконати певний перелік дії.  А саме
  • Відібрати зразки ґрунту на ділянці по діагоналі, рендомізованим методом або зигзагом.
  • Змішайте та виділіть невеличку пробу. Пробу перенесіть у місткість.
  • У місткість додайте невеличку кількість води для створення витяжки. Пам’ятайте використовуйте невеличку кількість води адже чим більше додаєте тим більша буде похибка. Бажано взяти дистильовану воду.
  • Опустіть лакмусовий папірець та майже відразу дістаньте її.
  • Візуально порівняйте її з кольоровою таблицею на упаковці.



https://nanomarket.ua/content/uploads/images/viznachiti-ph-runtu.bmp

Сподіваюся дана інформація стане вам у нагоді.