Випрівання сіянців. 


Збудники – Rhizoctonia solani, виды родов Pythium и Fusarium.
Хвороба може зустрічатися на не пропареному ґрунті з торфом. З’являється у прохолодну  вологу погоду або при ненормованому поливі. 
Симптоми: Захворювання призводить до того що сіянці не сходять або зупиняються у рості.
Біологічні препарати: Для боротьби використовують  такі препарати: Фітонцид, Серенада, Фітохелп. 
Хімічні препарати: Превікур Енерджі 840, Енергодар. 

 

Фузаріозне та вертицильозне в’янення.

 
Збудники – Fusarium solani и Verticillium alboatrum.
Симптоми фузаріозного в’янення: з’являється пожовтіння країв листя та в’янення всієї рослини. Уражені грибком тканини темніють та стають втиснутими з червоними колами. Спочатку проявляються на нижньому листі і до верхівки. 
Симптоми вертицильозного в’янення це затримка в рості та пожовтіння нижньої частини листя. Відбувається надмірне пожовтіння та опадання листя. Рослина швидко гине. 
Для діагностики цих хвороб потрібно зробити поперечний розріз стебла. За наявності цих хвороб буде помітне потемніння судин. 
Хвороби розвиваються у жарку погоду до +33°С та низьку вологість. Збудник зберігається в ґрунті та на рослинних рештках.
Заходи боротьби:  біологічні фунгіциди - Фітоцид, Серенада, Фітоспорін.
Хімічні препарати: Фундазол, Бенорад. 
Підбір сортів та гібридів стійких до даних хвороб.

Сіра гниль. 


Збудник – Botrytis cinerea Pers. 
Захворювання зазвичай поширюється у теплицях у другій половині літа, але також вражає рослин у відкритому ґрунті. 
Ознаки хвороби: Симптоми спочатку з’являються на ушкоджених плодах, або на старіючих листках. Являють собою темні слизові ураження. Уражені ділянки стають темно-коричневими, пізніше коричнево -сірими в міру розвитку патогену. Зараження зелених або стиглих плодів викликає м’яку гниль від коричневого до сірого кольору. Дощова погода тільки сприяє розвитку патогену. 
Умови для розвитку: 
Спори утворюються протягом вегетаційного періоду. Оптимальною температурою є +20°С, але грибок може рости від +10°С до +21°С, та дуже висока вологість до 90%.  Низькі температури, висока вологість і краплі води на поверхні рослин сприяють розвитку хвороби.
Джерело інфікування: ґрунт, та залишки заражених рослин. 
Методи боротьби: Біологічні препарати Серенада, Триходермін, Фітоцид. 
Хімічні препарати: Свитч, Скор, Бенелус, Чемпіон, Блу Бордо, Квадріс, Стробі, Тіовіт Джет, Превікур Енерджі. 


Церкоспороз 

Збудник – Cercospora capsici.
Захворювання проявляється після підвищеної вологості повітря. Проявляється на листках у вигляді бурих округлих плям з темною облямівкою розміром до 1 см. При сильному ураженні листя опадає. Симптоми проявляються на пагонах та листках. Церкоспороз розвивається у вологих умовах, найчастіше після дощу, а також при поверхневому поливі. Найчастіше проявляється з другої половини вегетації на слабких або старіючих рослинах. 
Джерело зараження: Спори зимують на рештках заражених рослин та в ґрунті. Патоген під росту поширюється вітром або краплями води. 
Заходи боротьби: 
Для профілактики церкоспорозу на перці перед посадкою розсади в ґрунт внесіть суміш вапна і бури нормою 3 г на 1 квадратний метр, або використовувати мідний купорос. 
Біологічні препарати: Фітоспорін, Казумин, Фітохелп.
Хімічні препарати: Скор, Хлорокис міді, Медян Екстра 350 SC, Камелот, Лінкор, Сальто.