Томат звичайний – це однолітня трав’яниста рослина. Рослина має потужну кореневу систему яка простягається у глиб до 1,5-2,5 м. Поділяється на три підвиди:

Індетермінантні – це томати які мають необмежений ріст. Їх необхідно постійно підв’язувати та пасинкувати. За період вегетації можуть досягати до 12 м у довжину.

Детермінантні – це томати які мають обмежений ріст. Рослини досягають росту 60-80 см. Не потребують пасинкування.

Напівдетермінантні – це томати які займають проміжне положення. Досягають висоти 1,5-2 м.

Посів проводять у касети, ящики, горщики. Глибина посіву насіння не повинна перевищувати 1 см. Основою гарного вирощування розсади є субстрати  з набором корисних речовин. Рекомендуємо використовувати торф'яний субстрат Domoflor Mix, торф для овочів Domoflor. Рекомендований pH ґрунту 5,5-6,5.

 

 

Температурні умови

Томат теплолюбна рослина. Насіння починає проростати при температурі 10-15°С, але оптимальними показниками термометра повинні бути 22-25°С. Для вирощування розсади томатів необхідно від 5 до 9 тижнів у зимовий період, 6 тижнів у весняний період, та 5 тижнів у літній період. Процес можна пришвидшити якщо нічна температура не буде нижчою ніж 15°С та не вищою 25 ніж °C.

Оптимальні температури при вирощуванні розсади.

Період

Температура повітря

День

Ніч

Після висіву в ґрунт

23-24

17-23

Протягом 4-7 днів після сходів

13-16

12-15

В наступні дні

16-24

14-18

Для отримання сильних рослин за 1-2 тижні до висаджування у ґрунт необхідно понизити рекомендовану температуру. При збільшення різниці денних та нічних температур – рослина витягуватиметься у висоту. Міжвузля ставатимуть довшими. В той же якщо навпаки зменшувати різницю між денними та нічними температурами – рослини ставатимуть компактнішими, а міжвузля коротшим. При високій середньодобовій температурі – рослина витягуватиметься у висоту. Міжвузля довші. Низька середньодобова температура - рослина компактніша, а міжвузля коротші.

Потреба у світлі.

Томат світлолюбна рослина короткого світлового дня. При недостачі світла розсада уповільнює свій ріст. При низькій освітленості рослини витягуються, стебла стоншуються, листя стає дрібним. Для розсади у зимові та ранньовесняні місяці необхідно проводити доосвічування. У зимовий час томати вимагають в середньому 16 годин світла на добу.

Вимоги до вологи:

Розсаду необхідно поливати водою кімнатної температури. Ґрунт не повинен бути надмірно вологим та сухим. Вологість субстрату повинна становити 75-80%НВ. Після появи перших листків ґрунт поливають раз на 5-7 днів. А коли з’являються перші 4-6 листків полив здійснюють раз на 3-4 дні. За відсутності вологи листя починає жовтіти та скручуватися. При поливі бажано уникати потраплянню великих крапель на розсаду.

Якщо який-небудь з етапів вирощування розсади у вас виникають питання, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони наддадуть консультацію по вирощуванню рослин які в майбутньому порадують вас щедрим врожаєм.

Ми працюємо для вас!