Перець – однорічна, трав’яниста, світлолюбна культура. Культура поширена по всьому світу. Вважається одним з найдавніших овочів. Країна походження – Перу. Промислове значення в Україні отримав в середині XIX-го століття. Вирощується у відкритому та закритому ґрунті. Містить величезну кількість вітамінів. Серед овочевих культур перевершує всіх за вмістом вітаміну С, багатий на вітаміни групи  А, В, рутином, каротином,  цукри (глюкозу, сахарозу, фруктозу). Цінний продукт для переробної промисловості.

При вирощуванні розсади формується мичкувата коренева система. Мичкувата коренева система не має чітко вираженого головного кореня.  Основна її маса знаходиться в шарі 30-35 см, але деякі корені можуть проростати до 70 см. При безрозсадному методі формується стрижневий корінь(має чітко виражений головний корінь), при цьому головний корінь проникає в ґрунт на 140-150 см, в свою чергу це сприяє кращому забезпеченістю вологою. Стебло при основі дерев’янисте, округле. Являє собою чотирьох- або п’ятигранний черешок. Перець за висотою у відкритому ґрунті може бути від 25 см до 1,5 м. У закритому ґрунті витягується до двох метрів. Стебло прямостояче, зеленого кольору, штамбове, гілкується дихотомічним типом. Листя змінюється протягом росту та розвитку. Листя просте, черенкове, одинарне, яйцеподібне. Квітки у перцю двостатеві, невеликі. Перець рослина самозапильна, квітки можуть бути обпилені як власним пилком так і бути перехреснозапильною. Запилюватися може як вітром так і за допомогою комах.

форми і розміри перця

Плоди перцю являє собою двох і чотирьох гніздову ягоду. За формою плоди можуть бути як округлі, овально-плоскі, яйцевидні, циліндричні, кубічні, пірамідальні і конусоподібні. Усередині плоди можуть бути гладкими, хвилястими, горбистими. Забарвлення плодів залежить від рівня стиглості. За технічної стиглості забарвлення коливається від світло-зелений, темно-зелений, зелений, молочно-білий, жовтуватий, кремовий, фіолетово-зелений, темно-фіолетовий кольори плодів. У біологічній стиглості – червоні, оранжеві, світло- і темно-червоні, жовті. За масою плоди поділяють на дрібні масою 4-10 г, середні 11-50 г, великі 51-100г, та дуже великі понад 100 г.

Для механізованого збирання найбільше придатні ті гібриди у яких плоди спрямовані вгору. Плоди поділяються за щільністю м’якуша (ніжні, середні, грубі), за товщиною – тонкостінні до 0,5 см і товстостінні 0,6-1,0 см, за смаком – на прісні, солодкі, слабо гострі, та гострі. За тривалістю вегетації до технічної стиглості поділяються на ультра-ранні (до 100 днів), ранні (до 120 діб), середньостиглі(до 135 днів), середньопізні до (до 150 днів) та пізньостиглі (більше 150 днів).

Вимоги перцю до світла. Перець світлолюбна рослина. В умовах затінення можливе опадання зав’язей. Особливо враховувати цей фактор при вирощуванні в теплиці в зимовий час. При недостатньому освітленні термін плодоношення збільшується, а плоди у свою чергу утворюються маленькі.

         Відношення до тепла. Проростання насіння перців відбувається при температурі від 13 °С та вище. Найбільш оптимальна температура для росту та розвитку коливається від 20-30°С. Самі рослини чутливі до зниження температури. За вирощування у відкритому ґрунті при недостатній кількості тепла відбувається опадання зав’язей. За температури понад 35°С відбувається пригнічення рослини, стерилізація пилку та опадання квіток, бутонів та зав’язі.

Полив перців

Вимоги до вологи. Вологість є один з вирішальних факторів для росту та розвитку перцю. Недостатня кількість вологи в орному шарі ґрунту може стати причиною скорочення квіток, зав’язей. Рослина почне поступово жовтіти та гинути. Полив повинен бути оптимальним. В умовах перезволоження коренів відбувається порушення повітряного режиму що унеможливлює надходження кисню, а також порушується тепловий режим. А це призводить до падіння врожайності та збільшує схильність до ураження хворобами.

         Вимоги до елементів живлення. Перець культура яка вимоглива до елементів живлення. Рослини вирощують на багатих на органічну речовину ґрунтах. Баланс живлення розраховують по виносу елементів  живлення.  На 1 тонну продукції перець виносить 4,9 кг азоту, фосфору 1,2 кг і калію 5,6 кг.

розсада перців

Вирощування розсади. Для вирощування розсади рекомендується використовувати торфосуміш РОЗСАДА, Домофлор  (mix 4). Посів відбувається на глибину 0,5-1,0 см. Під  час вирощування розсади підживити розсаду РАДІКС Тім Форте + для стимулювання коренеутворюючої здатності. При виборі касет для вирощування розсади  Уманським аграрним університетом було досліджено що найбільш доцільним є використання касет з чарунком 5х5 та 8х8 см. Вік розсади має бути 60, 70 днів. В цей період ми отримуємо найбільш розвинену розсаду, яка має високий коефіцієнт приживання.

Посадка саджанців

З осені рекомендується вносити органіку з розрахунку 10 – 15 кг на м2.  Ґрунт перекопують або переорюють на присадибній ділянці з осені. На весні ґрунт розпушують, вносять добрива. Пізніше викопують лунки та їх поливають. При висаджуванні у відкритий ґрунт розсаду рекомендовано підживити Гуматом. При вирощуванні солодкого та гіркого перцю, висаджувати солодкий та гіркий перець разом не рекомендується, вони перепилюються. Перець висаджують у відкритий ґрунт у фазі 8-9 листків, заввишки 20-25см. Середньодобова температура ґрунту повинна становить 10-13°С, а температура повітря становити 15°С та мине загроза заморозків. Від сходів до початку цвітіння найбільше споживає азоту. В цей час рекомендується використовувати Поліамікс База та СОЛУМ Н20. Гібрид підбирається індивідуально в залежності від кліматичних умов. Наша компанія з радістю готова вам підібрати гібрид.

Поліамікс база

В період цвітіння, зав’язування плодів та достигання найбільш споживає фосфор та калій. В цей період рекомендуємо використовувати такі добрива як Поліамікс Антістрес+Урожай, Поліамікс Старт. Ці добрива доцільно застосовувати методом фертигації, але також можна окремо. Вологість ґрунту підтримують на рівні 70-80%НВ. В період достигання 85-90%НВ. Перед цвітіння рекомендується використати препарат ФОЛЬКРОП Сет+. Він покращує цвітіння та зав’язуваність плодів. Збирають перець один раз на тиждень, коли плоди досягають технічної або біологічної стиглості.