Кожного літа городники, спостерігають пожовтіння листя огірків. Це може бути як хвороба, шкідники та неправильний догляд. Якщо жовтіє поодиноко то це може відбуватися через затінення в такому випадку достатньо видалити пожовклий листок. 
Другою причиною є недостатня кількість вологи. У спекотну погоду огірки бажано поливати щовечора. Температура води має становити 20-25°С. Чим більша ліана тим більше їй води необхідно. В період цвітіння на 1 кв.м витрата становить 5 л води, а під час достигання 1,5 -2 рази більше. 
    Не вистачає поживних речовин. Пожовтіння листя на краях свідчить про нехватку елементів живлення. 

Рисунок 1 Нехватка калію

При нехватці калію радимо внести Поліамікс Антістрес+Урожай.  Збалансоване добриво яке відновлює калійний баланс. Якщо жовта верхівка знизу листя це свідчить про недостатню кількість міді – можна обробити бордоською рідиною. 

Рисунок 2 Недостатня кількість азоту

Якщо листя поступово жовтіють, причому рівномірно змінюється забарвлення всього листа, як між жилками, так і самих жилок - це дефіцит азоту. На початкових стадіях листя світло-зелені, при помірному дефіциті - жовтувато-зелені, при сильному - жовтіє все рослина. В такому випадку рекомендується внести Поліамікс База або аміачну селітру. 
    Якщо з’являється пожовкле листя з зеленими прожилками, то це сигнал що рослини відчувають нестачу магнію, через що в структурі наземної частини рослин відбувається руйнування хлорофілу. Рослина починає швидко старіти. Магній – один з ключових елементів в молекулах хлорофілу, без якого неможливий процес фотосинтезу. Магнієвий дефіцит призводить до уповільнення транспортування продуктів фотосинтезу до різних  частин рослини.

Рисунок 3 Нестача магнію

Рекомендується внести добрива на основі магнію а також підживити Поліамікс База.
Ураження антракнозом. Антракноз (Colletotrichum lagenarium) поширена хвороба огірка. Поширюється також на гарбузи, дині, кавуни. Хвороба проявляється у вигляді жовтих опукло-кутастих плямах. Антракноз сильно поширюється при високій вологості повітря; оптимальна температура для проростання спор +22..+27°C. Гриб перезимовує на залишках неперегнилих уражених рослин. Хвороба може передаватися з насіннями.  У вологих умовах розвивається рожевий наліт на листках. На плодах, стеблах утворюються рожеві плями у вигляді виразок. До осені рожеві плями стають чорними від склероціальних утворень. Міцелій проникає всередину зеленця досить глибоко – на 3-5 мм. Уражує антракноз огірки в захищеному ґрунті, особливо у весняних і плівкових теплицях, у відкритому ґрунті – в південних районах, особливо при літніх термінах посіву.

Рисунок 4 Ураження антракнозом

Рекомендується обробляти: Серед біологічних препаратів - це Фітоспоріном. А серед хімічних - це Превікуром, Квадріс, Тіовіт Джет, Фундазол.