Білоголова капуста – одна з основних овочевих культур. Вона є одним із найважливіших складових борщового набору. Це дворічна, перехреснозапильна, холодостійка культура.

Коренева система стрижнева. При безрозсадній культурі формується головний корінь який проникає в ґрунт на глибину 150-170 см. При вирощуванні за допомогою розсади формується мичкувата коренева система.

Вимоги до тепла. Мінімальна температура для проростання капусти є 4-5 °С. При  температурі 10-11 °С сходи з’являються на 12-й день, а при 12-18 °С – на 4-5 день. Для розвитку найбільш сприятлива температура 15-18 °С. Якщо температура вище 25 °С тривалий період часу негативно впливає на зростання та розвиток молодих рослин. Відбувається послаблення росту, подовжується формування качана. На кінець вегетаційного періоду високі температури та надлишкова волога призводять до розтріскування качанів.

Вимоги до ґрунту. Найкращими попередниками для капусти є огірок, цибуля, томат, морква, бобові культури. Ґрунт підготовлюють восени вносять фосфорно-калійні добрива та проводять оранку або перекопування. Вологість ґрунту має бути на рівні 70-80% НВ. Під час розвитку капуста формує велику площу листків, продихи листків відкриті з обох сторін що призводить до значного випаровування вологи.

Вибір якісного насіння. Сорти та гібриди діляться за строками вегетації – ранні, середні, пізні. Необхідно розуміти що ранні сорти, гібриди не придатні для зберігання. Середні мають більшу врожайність та придатні до короткотривалого зберігання, більш стійкі до розтріскування та хвороб. Пізні сорти, гібриди вирізняються високою  врожайністю та найбільш тривалим терміном зберігання, та відмінною транспортабельністю. При виборі завжди необхідно звертати увагу на якісні показники та характеристики. По термінам вегетації рекомендуємо такі гібриди та сорти:

Ранні-  Катарина, Дітмаршер Фрюер, Перел F1.

Ультраранні – Єтма F1, Пушма F1, Кевін F1.

Із середньостиглих - Корсума F1, Бронко, Конгама F1.

Середньопізні - Агрессор F1, Браво F1, Авак F1, Центуріон, Джинтама F1.

Пізні  – Амагер, Амтрак F1, Анкома F1.

Вирощування розсади. Найбільш поширений спосіб вирощування розсади є використання плівкових теплиць. В цей період є край важливим освітлення та температура. За недостатнього освітлення зимою сіянці витягуються та можуть загинути. Після того як сходи з’явилися температуру вдень підтримують на рівні 15-18 °С, а вночі на рівні 8-10 °С. Для повноцінного росту необхідно забезпечити 12-15 – годинний світловий день. Тому в зимній час необхідно до освічувати. Розсада зазвичай готова до висаджування в ґрунт коли має сформовану розетку від 4 до 6 листків та добре розвиненою кореневою системою, у віці 45-50 днів. Для вирощування розсади рекомендуємо використовувати субстрат «Торф для овочів Domoflor» Перед вибиранням рослин для пересадки ґрунт зволожують.

Посадка. Висаджують у відкритий ґрунт в залежності від регіону. В південних регіонах з 10 по 30 березня, Полісся з 1 до 15 квітня, Лісостеп  з 20 березня до 10 квітня. В процесі висаджування рекомендуємо додати «Добриво Фолькроп "Амін"» для стимуляції росту та стартове добриво «Поліамікс База 18-18-18». Полив рекомендується проводити при зниженні вологи в ґрунті до 80% НВ в шарі ґрунту від 0-50 см. Вологість ґрунту підтримують на рівні 70-80% НВ. Фосфор та калій вносять ще з осені. Рекомендуємо добриво Екоплант. Добриво розчиняється поступово що запобігає його вимиванню з орного шару ґрунту. Вносимо 2-4 кг на сотку. Це добриво також вносимо при посадці капусти на постійне місце зростання у кількості 30 г на м2.  Через на 2 тижні підживлюємо добривами Поліамікс База 18-18-18. Підживлення проводять кожні 16-20 днів до передзбирального періоду.